Naujienos

Mediena, medienos gaminiai – savybės ir panaudojimas

Mediena kaip statybinė medžiaga naudojama jau ne vieną tūkstantį metų, ji pagal panaudojimą nusileidžia tik akmeniui. Nors mediena pagal savo technines savybes yra sudėtinga žaliava, tačiau žmonija per eilę metų sėkmingai išmoko panaudoti unikalias medienos savybes. Šiandien naudojant medieną kaip statybinę žaliavą galima pasiekti beveik visas įmanomas konstrukcines galimybes.

Mediena labai plačiai naudojama tiek individualių namų tiek komercinių namų statybai. Be statybų mediena plačiai naudojama ir laivų ar baldų pramonėje, apdailoje ar net kaip interjero detalė.

Medienos privalumai

Vienas didžiausių medienos kaip statybinės medžiagos panaudojimo privalumų yra jos natūralumas, ekologiškumas ir ekonomiškumas. Turbūt pasaulyje nedaug rasite statybai tinkamų med-iagų, kurias taip ne daug apdirbus galima naudoti įvairiems stayboms ir apdailos darbams kaip mediena.

Mediena didelis privalumas jos tvirtumo ir svorio santykis bei puikios įzoliacinės savybės. Šiandieniniai statybų ir architektūriniai reikalavimai bei standartai yra pakankamai sudėtingi, bet mediena yra lengvai apdirbama, galima nesunkiai keisti jos formą ar metmenis, ją tinkamai apdorojus ir paruošus galima pakankakmai palčiai koreguoti jos technines savybes.

Ekologija mūsų gyvenimuose taip pat ir statyboje užima vis didesnę reikšme, tad mediena šioje strityje taip yra pirmaujanti žaliava. Mediena kaip žaliava anksčiau ar vėliau visiškai suyra, o jos anglies dioksido poveikis gamtai yra vienas mažiausių iš panašių statybinių žaliavų.

Daugeliui statybinių medžiagų pagaminti reikia daug energijos, kurios vis dar nemažai išgaunama iš iškastinio kuro, čia mediena kaip statybinė žaliava su savo energijos poreikiais apdirbimui taip pat pirmauja.

Medienos platus panaudojimas

Medienos dar viena puiki savybė – jos nesudėtingas surišimas. t.y. medieną kaip statybinę žaliavą lengvą naudoti didelių ir sudėtingų konstrukcijų įrengimui. Mediena puikiai pasitarnaus pastatų ar tiltų karkasui. Taip pat mediena dažnai naudojama geležinkelio bėgiams, kasyklų šachtų atramoms įrengti, komunalinių tiklų stulpų skersinėms sijoms įrengi, taip pat karyboje įrenginėjant apkasus ar blindažus.