Vertikali ar horizontali tvora – kurią pasirinkti?

Vertikali ir horizontali tvora

Jūsų privataus ar įmonės sklypą juosianti tvora apsaugo ne tik nuo pašalinių patekimo į jūsų privačią teritoriją, bet taip pat yra ir svarbi viso sklypo dizaino dalis. Į klausimą vertikali ar horizontali tvora vienareikšmiškai atsakyti sunku. Vienas pagrindinių aspektų renkantis vertikalų ar horizontalų tvoros modelį vis dėl to bus tvoros dizainas, antras bet šiuo konkrečiu atveju ne toks svarbus – apsauga. Pabandykime palyginti vertikalios ir horizontalios tvoros modelius. Kuri labiau tiks dėl saugumo, o kuri labiau derės prie jūsų namo dizaino?

Apsauga renkantis vertikalią ar horizontalią tvorą?

Renkantis vertikalią ar horizontalią tvorą didžiosios daugumos pasirinkimą nulems pats tvoros dizainas. Ir tai yra teisingas požiūris, nes tvora iš savęs iš principo jau yra svarbus jūsų turto apsaugos elementas, nepriklausomai kurį tvoros tipą pasirinksite. Bet jei lyginti vertikalią ir horizontalią tvorą vien tiktai saugumo kategorijoje, aukštesnę vietą specialistai skirs vertikaliam tvoros modeliui.

Abu tvoros modeliai iš esmės savo apsaugos funkciją atliks vienodai, tiesiog specialistai vertina, kad vertikalią tvorą įsibrovėliui perlipti yra kiek sunkiau nei horizontalią tvorą. Bet čia pat visi pabrėžia, kad neįveikiamų tvorų nėra, todėl visada verta apsvarstyti ir apie kitas jūsų turto apsaugos priemones.

Įrenginėjant vertikalią tvorą taip pat patartina tarp atskirų profilių naudoti tokio dydžio tarpus, kad nekviestam svečiui į tarpą tarp profilių būtų nepatogų įsikibti ar padėti koją ant tvoros rėmo. Mažesni tarpai tarp atskirų profilių taip pat geriau apsaugos nuo gyvūnų patekimo į teritorija bei padidina privatumo lygį.

Horizontalios tvoros vienas svarbiausių saugumo aspektų, taip pat bus tarpai tarp tvoros profilių. Tarpai turi būti tokie maži, kad visa tvora nevirstų tiesiog patogiomis kopėčiomis.

Pasirinkimas priklausys nuo namo architektūros ir apdailos

Saugumo kategorijoje kiek geresnę vietą užima vertikali tvora. Dizaino kategorijoje viskas priklauso nuo jūsų skonio ir jūsų namo bei kaimynystės architektūros. Paprastai vertikali tvora laikoma klasikiniu pasirinkimu, horizontali tvora labiau dera šalia modernių sprendimų.

Jei jūsų namas turi šlaitinį stogą, taip pat jei jūsų namo sienos yra dekoruotos klinkeriu ar klasikinėmis dailylentėmis tikėta jums labiau tiks vertikali tvora.

Jei jūsų namas yra modernaus stiliaus, jo fasadas vientisas arba dengtas moderniais apdailos sprendimais, tikėtina jums labiau tiks horizontali tvora.

Nepriklausomai ar tai labiau klasikinis vieno ar daugiau aukštų namas, vertikali tvora tiks visiems variantams. Tuo tarpu horizontali tvora labiau tiks modernesniam vieno aukšto namui. Jei modernus namas yra kelių aukštų, bet yra nepertraukiamas fasado dizainas per visą pastato sieną ir yra įrengti dideli vitrininiai langai, horizontali tvora šalia tokio namo taip pat puikiai derės.

Taip pat reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį ir į kaimynystėje esančių namų tvoras. Žinoma, nusikaltimo nebus jei visi jūsų kaimynai turi vertikalias tvoras, o jūs norite horizontalios, bet įvertinkite, kad svarbus  ne tik jūsų sklypo bei tvoros vaizdas, bet kaip atrodys visa kaimynystė.