Atliekų apskaitos sistemoje fotovoltines saulės baterijos bus apskaitomos atskirai

fotovoltines saulės baterijos ant pastato stogo

Aplinkos ministerija informuoja, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos sistemoje (GPAIS) nebetinkamas naudoti fotovoltines saulės baterijas reikės apskaityti atskirai. Tam GPAIS bus įdiegtas naujas funkcionalumas.

Atskirą fotovoltines saulės baterijų, naudojamų saulės elektrinėse, apskaitą numato pakeistos Elektros ir elektroninės įrangos bei jos atliekų tvarkymo taisyklės. Taisyklėse elektros ir elektroninės stambios įrangos kategorijoje (kai bent vienas iš išorinių išmatavimų didesnis nei 50 cm) išskiriamos dvi dalys – viena iš jų yra fotovoltines saulės baterijos.

Kita dalis apima skalbimo mašinas, drabužių džiovintuvus, indaploves, maisto ruošimo prietaisus, elektrines virykles, šviestuvus, garso ar vaizdo atkūrimo įrangą, muzikinę įrangą (išskyrus bažnyčiose įrengiamus vargonus), mezgimo ir audimo prietaisus, universalius komplektus, spausdintuvų blokus, kopijavimo įrangą, stambius monetinius aparatus, medicinos prietaisus, stebėjimo ir kontrolės prietaisus, stambius automatinius produktų ir pinigų išdavimo įtaisus.

Primename, kad gamintojai ir importuotojai turi apskaityti rinkai tiekiamą elektros ir elektroninės įrangos kiekį GPAIS, o elektronikos produktų gamintojus ir platintojus vienijančios organizacijos privalo atsiskaityti už Lietuvos vidaus rinkai pateiktą ir sutvarkytą elektronikos gaminių kiekį per šią sistemą.