Ruošiama Marvelės krovininės prieplaukos plėtra Kaune

Marveles krovinines prieplaukos atnaujinimo projekto vizualizacija is paukscio skrydzio

Modernizuojant vandens kelius, ruošiama Marvelės krovininės prieplaukos plėtra Kaune: rezervinėje dalyje formuojamas sklypas uostui, atliekami žemės darbai, numatomi krantinės sprendiniai ir plėtros etapai. Jau pristatyti projektiniai pasiūlymai.

Marvelės krovininė prieplauka yra greta tarptautinio valstybinės reikšmės vidaaus vandens kelio. Jos plėtra yra vienas iš strateginių tikslų Lietuvos Respublikos bendrajame plane.

Uoste numatoma krauti krovinius, konteinerius, medieną, birias mineralines ir statybines medžiagas ir kt. Rengiamos vietos ir krovinių sandėliavimui (aikštelės, dengti ir atviri sandėliai, administracinis pastatas, mašinų ir kitų transporto priemonių stovėjimo aikštelės ir kita. Numatyta ir krovos bei laivų stovėjimo krantinės.

Marveles krovinines priepklaukos vizualizacija krovos kranai

Atskiro finansavimo šiems darbams VVKD neturi, taigi ieškome įvairių galimybių įgyvendinti plėtros planus. Uosto įrengimui būtini parengiamieji žemės sklypo tvarkymo darbai. Gruntas pilamas į rezervinę uosto teritoriją, taip paaukštinant VVKD valdomos rezervinės teritorijos žemės paviršių iki potvynio vandens neužliejamo aukščio, pagerinant sklypo, skirto prieplaukos plėtrai, būklę.

„Į viską žiūrime kompleksiškai. Laivyba Lietuvos vidaus vandens keliais šiuo metu išgyvena atgimimą – per pastaruosius trejus metus įvyko daugiau teigiamų pokyčių nei per praėjusius 30 metų. Esmingai tvarkomi vandens keliai, nuolatos modernizuojama infrastruktūra, ambicingi projektai, tarptautinis bendradarbiavimas – visai tai žada naudą bendruomenėms, verslams, visuomenei ir valstybei. Atliekami rimti krovininės laivybos plėtros darbai prisidės prie tvaresnės logistikos šalyje, tausojančios gamtą ir kuriančios sveikesnę aplinką visiems šalies gyventojams. Jau dabar vykdant didžiuosius projektus, žiūrime į ateitį ir aiškiai suprantame, kad paruošus vandens kelius kroviniams, turi būti ir pakankamai išvystyta vidaus vandens transportui reikalinga infrastruktūra. Krovinių uostas Kaune yra tiesiog būtinas“ – planus pristato V. Vinokurovas.

Nuo 2023 m. rugpjūčio 7 d. iki rugpjūčio 22 d. visuomenė gali susipažinti su detaliojo plano sprendiniais (Aleksoto seniūnijoje, Kauno miesto savivaldybėje ir detaliojo plano rengėjo UAB „Miesto planas“ patalpose). Po šio etapo bus atliekamos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūros bei rengiamas techninis projektas.

Marveles krovinine prieplauka projekto vizualizacija