Pradedami Klaipėdos rotušės atnaujinimo darbai

Klaipėdos rotušė

Ateinančią savaitę startuos istorinio Klaipėdos pastato – miesto rotušės atnaujinimo darbai. Pradedamas kapitalinis stogo remontas, kuris, numatoma, truks apie pusę metų.

„Miesto rotušė, kurią drąsiai galime vadinti vienu gražiausių reprezentacinių miesto pastatų, ilgą laiką nesulaukė deramo dėmesio. Savivaldybei šis pastatas priklauso tik kelerius metus. Tie, kas yra lankęsi rotušėje, turbūt atkreipė dėmesį, kaip šis pastatas atrodo iš vidaus, dažnesniems lankytojams turbūt yra tekę matyti ir per stogą į patalpas bėgantį lietaus vandenį. Nebegalime leisti, kad pastatas toliau nyktų, todėl startuojame su darbais. Stogo sutvarkymas leis užtikrinti, kad vanduo negadintų konstrukcijų bei vidaus patalpų“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Remontuojant stogą pastate įsikūrusių įstaigų darbuotojai bei jų lankytojai laikinai susidurs su nepatogumais – darbų metu nebus galima naudotis ties rytine pastato dalimi, Atgimimo aikštės pusėje esančia automobilių stovėjimo aikštele. Danės gatvėje parkavimo tvarka nesikeis. Šiuo metu pastate yra įsikūrę Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos padaliniai, Klaipėdos regiono plėtros taryba, Vyriausybės atstovų įstaiga, Klaipėdos kontrolės ir audito tarnyba, kai kurie Savivaldybės administracijos skyriai.

Sutartis dėl rotušės stogo kapitalinio remonto pasirašyta su UAB „Nanska“. Darbų vertė – 349 tūkst. eurų.

Klaipėdos rotušė – istorinis miesto pastatas, kuriame vykstant Napoleono karams, laikinai, 1807-1808 metais, gyveno Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize. Tai klasicistinio stiliaus namas, statytas XVIII pab. – XIX a. pr., priklausęs danų konsului Lorkui, vėliau jo giminaičiui Fr. Konsentijui. 1846 m. miesto magistras nupirko šį pastatą, kuris tapo Klaipėdos rotuše. Pastatas XIX a. antroje pusėje buvo rekonstruotas ir perstatytas neorenesanso stiliumi, namo fasadai papuošti heraldika, lipdiniais.