Panevėžyje ryškėja modernaus baseino vaizdas

Panevėžio baseino statybos darbai

Panevėžyje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Šiuo metu atlikti baseino pastato metalo konstrukcijų montavimo darbai, įrengiamos grindys, atliekami senojo sporto rūmų „Aukštaitija“ pastato dalies apdailos demontavimo darbai, ruošiamasi baseino pastato metalo konstrukcijų priešgaisriniam dažymui.

„Neabejoju, kad statomas modernus baseinas į Panevėžį vilios ir sportininkus profesionalus, ir aktyvų laisvalaikį propaguojančius gyventojus ne tik iš regiono, bet ir visos Lietuvos. Mes nuolat ieškome įvairių finansavimo šaltinių ir atnaujiname sporto infrastruktūrą, parkus, pėsčiųjų ir dviračių takus, t. y. tokią infrastruktūrą, kur būtų galima užsiimti aktyvia fizine veikla. Daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstrukcija – ne išimtis“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Statybų aikštelėje vyksta įvairių inžinerinių sistemų įrengimo ir montavimo darbai – įrengtos rūsio gelžbetoninės konstrukcijos, šilumos tinklų magistraliniai vamzdynai, lauko vandentiekio, nuotekų, lauko lietaus tinklai. Pradėjus įgyvendinti projektą buvo iškasta daugiau nei 16 tūkst. 187 kub. m grunto, atraminėms sienoms supilta 240 kub. m betono, įrengti pamatai. Skaičiuojama, kad jau sumontuota apie 290 tonų metalo konstrukcijų, išbetonuota apie 1500 kv. m konstrukcijų, įrengta apie 190 tonų armatūros karkasų.

Rangos darbus atliekanti AB „Panevėžio statybos trestas“ įrengs nestandartinių matmenų dviejų aukštų pastatą, kurio trikampio formos su dideliais langais baseino stogo konstrukcija dar labiau pabrėš pastato architektūrą ir lankytojams suteiks šviesumo jausmą. Modernaus 10 takų baseino ilgis sieks 50 metrų. Pirmame aukšte bus įrengta SPA poilsio zona, pagalbinės ir persirengimo patalpos, liftas neįgaliesiems, restoranas. Antrame aukšte planuojama įrengti sporto sales, administracines ir darbuotojų patalpas, baseino žiūrovų tribūnas. Įgyvendinant projektą bus modernizuotas apšvietimas, atnaujinami želdynai, įrengta per 70 parkavimo vietų automobiliams, dviračių saugykla. Numatyta, kad vienu metu baseino, SPA ir sporto salių patalpose galės būti apie 200 lankytojų. Baseino zonoje planuojama įrengti daugiau nei 500 vietų žiūrovų tribūnas.

„Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos metu bus keičiamas ir dabartinio pastato stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamos lifto šachtos, atnaujinama šildymo, vidaus ir lauko elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsauginė ir priešgaisrinė signalizacijos.

Daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo komplekso „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai pradėti 2022-ųjų pabaigoje. Jie turi būti atlikti per 35 mėn., tačiau yra galimybė juos pratęsti dar 24 mėn.