Sostinėje duris atvėrė moderniausias policijos pastatas

Naujasis Vilniaus policijos pastatas

Kovo 15 d. Vilniuje, Sietyno gatvėje, duris atvėrė bene moderniausias ir aukščiausius energinius standartus apjungiantis pastatas sostinėje. Karoliniškių mikrorajone, tarsi su mišku susiliejančiame statinyje kojas jau spėjo apšilti čia dirbsiantys policijos administracijos darbuotojai. Naujasis statinys – vienas iš energiškai efektyviausių valstybės pastatų, jau spėjęs nuskinti „Lietuvos BIM projektai“ apdovanojimą.

Modernus statinys pažymi ne tik keliamą kartelę viešojo sektoriaus biurams, bet ir naują požiūrį į šiuolaikiškas vietas darbuotojams.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, tokių darbo vietų itin nusipelnė pareigūnai, kurie kiekvieną dieną rūpinasi gyventojų saugumu. Per pastaruosius trejus metus Lietuvoje rekonstruoti 52 ir pastatyti 4 nauji policijos pastatai.

„Tinkamas pareigūnų aprūpinimas, orus atlygis ir aukščiausius standartus atitinkančios darbo vietos yra vienas svarbiausių VRM prioritetų. Per šią kadenciją policijos sistemos biudžetas išaugo 40 proc. – beveik 100 mln. eurų. Džiaugiuosi, kad vis daugiau mūsų pareigūnų dirba šiuolaikiškomis ir komfortiškomis sąlygomis bei gali visą dėmesį skirti tiesioginiam savo darbui. Tegul šis pastatas būna mūsų progreso ženklas ir dar vienas žingsnis šiuolaikiškos ir modernios policijos link“, – sako A. Bilotaitė.

Šiuolaikinius standartus atitinkančio pastato plotas siekia beveik 10 tūkst. kv. m. Jį sudaro 5,3 tūkst. kv. m A++ energetinės klasės administracinė pastato dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių 4,5 tūkst. kv. m požeminė automobilių aikštelė su joje įrengtomis 4 elektromobilių įkrovimo stotelėmis ir 169 tarnybiniam transportui skirtomis vietomis. Lankytojams skirtos 55 automobilių stovėjimo vietos įrengtos šalia pastato. 6 aukštų pastate įrengta 560 modernių darbo vietų, iš jų – 392 kompiuterinės darbo vietos.

Naujose patalpose įsikurs Vilniaus miesto penktasis policijos komisariatas,Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų valdyba, Kelių policijos skyrius, Policijos departamento valdybos ir skyriai: Viešosios tvarkos biuras, Vilniaus apygardos Dokumentų valdymo skyrius, Vertimų skyrius, Viešųjų pirkimų valdyba, Duomenų apsaugos skyrius, Kelių policijos valdyba, Finansų valdyba.

Kuriant projektą, didelis dėmesys skirtas energiniam efektyvumui ir pastato integracijai kraštovaizdyje.

„Eilę metų savo objektuose kuriame darbuotojams ir aplinkai draugišką aplinką. Suprantame, kad vystant projektus, privalu matyti platų vaizdą ir užtikrinti, kad ir ateityje mūsų patalpos atitiktų aukščiausius standartus. Dėl to statomuose ir atnaujinamuose pastatuose diegiame pažangiausias vėsinimo, vėdinimo ir šildymo sistemas, integruojame atsinaujinančių energijos šaltinių sprendimus “, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Jis pažymi, kad Turto banko vystomi projektai apima ne vien pastato konstrukcijas, bet ir aplink esantį gerbuvį. Šalia miško juostos įkurdinant policijos pastatą, didelis dėmesys skirtas žaliosios zonos sukūrimui ir susisiekimo infrastruktūros įrengimui. Prie pastato išasfaltuota Sietyno gatvė, įrengtas dviračių takas, palei gatvę pavasarį sužaliuos medžiai ir kūmai. Žalioji zona papildys esamą kraštovaizdį ir galės būti naudojama renginiams, laisvalaikiui ar pietų pertraukai.

„Pareigūnų ir darbuotojų aprūpinimas bei šiuolaikiškos darbo sąlygos išlieka didžiausiu mūsų prioritetu, nes tik motyvuotas, turintis orias bei komfortiškas sąlygas dirbti pareigūnas ir darbuotojas gali geriausiai vykdyti savo pareigas. Šis modernus ir aukščiausius standartus atitinkantis pastatas, sukurtos darbo sąlygos bei infrastruktūra dar labiau skatins pareigūnus sėkmingai darbuotis ir prisidės prie kokybiškesnio piliečių aptarnavimo“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

A++ klasės pastatas suprojektuotas skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM), kuris projektavimo etape padeda parinkti geriausių energetinio efektyvumo bei CO2 emisijų mažinimo sprendimus. Rangos stadijoje skaitmeninis modelis leidžia įvertinti įvairias situacijas, tai prisideda prie sklandesnių statybos darbų.

„Mes esame įpratę kiekvieną projektą išpildyti individualiai, laikantis kokybės, greičio bei darbų kaštų balanso. Skaitmeninis modeliavimas ir patyrusios komandos darbas padėjo iš anksto įvertinti šiam projektui tinkamiausius sprendimus, operatyviai planuotis darbus ir sistemingai laikytis proceso“, – sako rangos konkursą laimėjusios bendrovės „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius.

Naujo policijos pastato statyboms ir aplinkos sutvarkymui Turto bankas skyrė beveik 15 mln. eurų. Pastato statybos finansuotos pardavus anksčiau policijai priklausiusį nebereikalingą valstybės turtą.