Kauno marių krante kyla „Bangpūčio“ buriavimo mokyklos kompleksas

Kauno Bangpučio buriavimo bazė

Prieš dvejus metus Kauno marių pašonėje pirmųjų pokyčių sulaukusi Neptūno įlanka jau greitai turės visą buriavimui reikalingą infrastruktūrą. Čia kyla „Bangpūčio“ mokyklos kompleksas su elingais ir kitomis erdvėmis. Daugiau patogumų sulauks ir uosto svečiai – atnaujinti keliai ir pėsčiųjų takai, jau šį pavasarį pradės veikti visus saugumo reikalavimus atitinkanti vandens degalinė.

Kaune kuriasi šiuolaikiškas uostas

„Kaunas ne veltui vadinamas upių miestu. Tą įrodo vis daugiau realių darbų. Per artimiausius kelerius metus Neries ir Nemuno krantus sujungs trys nauji tiltai. Nemuno vaga paruošta keleivinei, krovininei laivybai. Veiksmo netrūksta ir aukščiau, kitapus hidroelektrinės: Kauno mariose kol kas vyrauja pramoginiai pasiplaukiojimai, bet ir čia, atėjus šiltajam sezonui, pokyčiai matomi iš tolo“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Skaitykite: Kaune pradedamas statyti pirmasis tiltas tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos

Vaizdingoje Neptūno įlankoje kuriasi šiuolaikiškas, modernus uostas. Jo užimtumas pernai buvo beveik šimtaprocentinis, o šįmet neliko nė vienos laisvos vietos.

Statybos darbai prieplaukoje

Dar šį pavasarį pradės veikti patogi degalinė ant vandens, kad motorinių laivų šeimininkai galėtų tvarkingai pasipildyti kuro bakus. Aplink uostą miestas įrenginėja žalią ir jaukią laisvalaikio erdvę kauniečių laisvalaikiui su keliais ir pėsčiųjų takais.

Nauja buriavimo sporto bazė

Siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas jauniesiems vandens sporto entuziastams ir profesionalams, Neptūno įlankos pakrantėje kyla „Bangpūčio“ buriavimo mokyklos bazė.

Statybininkai baigia montuoti konstrukcijas, ryškėja pastatų kontūrai. Kitas etapas – fasadų apdailos darbai, vidaus inžinerinių sistemų diegimas.

Per pastaruosius kelerius metus Neptūno įlankoje pasirūpinta slipu patogiam laivų ir vandens motociklų nuleidimui bei iškėlimui iš vandens. Buriniams laivams suformuotos krantinės, sutvarkyta prieplauka vaikų sportiniams laiveliams.

Pasitarnaus ambicingiems projektams

Pokyčiai Neptūno įlankoje pasitarnaus ir ambicingam ateities projektui – šliuzo įrengimui ties Kauno hidroelektrine. Siekiama, kad upių tėvu vadinamas Nemunas taptų vientisu vandens keliu, kuris leistų vykdyti nenutrūkstamą laivybą didžiausia šalies upe.

Vidaus vandens kelių direkcija užbaigė trejus metus trukusį projektą – 200 km ilgio Nemuno vaga jau paruošta keleivinei ir krovininei laivybai. Vis daugiau darbo turi Marvelės uoste veikiantis kranas.

Skaitykite: Ruošiama Marvelės krovininės prieplaukos plėtra Kaune

Pernai sudaryta sutartis dėl poveikio aplinkai vertinimo ir projektinių pasiūlymo rengimo. Visa tai parodys galimą objekto kainą ir konkretesnius statybų terminus.

Statybos darbai