Sostinės širdyje esantys Kirdiejų rūmai – jau projektavimo etape

Kirdeju rumai Vilniaus miesto muziejus

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.

Atvirą architektūrinį konkursą Kirdiejų rūmų komplekso pritaikymo Vilniaus miesto muziejui laimėjo MB „Dukart jot“ (idėjos autoriai – V. Buinevičius, J. Jurgelis, V. Bieliūnas ir L. Valančiūnas). Autoriai savo idėja „Sluoksniai“ siekia kuo mažiau pakeisti esamą kompleksą, atskleisti ir eksponuoti įvairius istorinius ir kultūrinius sluoksnius.

„Reprezentacinėje vietoje įsikūrę Kirdiejų rūmai jau seniai laukė atnaujinimo, o Vilniaus muziejui – kaip šiuolaikiškam, atviram bei patogiam sostinės pažinimo kultūros centrui – tai itin tinkama vieta įsikurti“, – sako projektą kuruojanti sostinės vicemerė S. Bieliūnė.

Kirdieju rūmų vizualizacijaIškart po projektavimo sutarties pasirašymo prasidės projektavimo darbai, kuriuos valdyti pavesta Vilniaus vystymo kompanijai.

„Kirdiejų rūmų įveiklinimas – visiems vilniečiams ir miesto svečiams reikšmingas projektas, tad mūsų misija užtikrinti, kad viskas vyktų kuo sklandžiau, laikantis iš anksto suderinto plano“, – tikina Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Planuojama, kad įgyvendinus projektą pirmajame pagrindinių rūmų aukšte atsiras lankytojų centras, edukacijų erdvė ir skaitykla. Antrasis aukštas skirtas nuolatinei Vilniaus pažinimo ekspozicijai. Trečiajame aukšte, palėpėje, veiks laikinos parodos. Oficinoje įsikurs kavinė ar užkandinė. Vežimine vadinamame pastate vyks renginiai, dalis patalpų bus skirta saugoti muziejaus rinkinius, taip pat bus patalpos muziejaus administracijai. Vidinį kiemą ketinama pritaikyti lauko renginiams.

Vilniaus miesto muziejus vizualizacija„Dauguma Europos miestų-sostinių turi savo muziejus, nuo 2021 m. – ir Vilnius. Vis tik dabartinės patalpos Vokiečių g. neleidžia išnaudoti šios kultūros ir miestą reprezentuojančios institucijos potencialo – tapti susitikimų, veiksmo, bendruomenės ir pirmosios pažinties su miestu vieta. Todėl džiaugiamės nauju etapu ir padarysime viską, kad daugelį metų apleistas pastatų kompleksas ypatingoje Vilniaus vietoje kaip įmanoma greičiau taptų vilniečių ir miesto svečių mėgstama ir dažnai lankoma vieta“, – teigia Vilniaus miesto muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė.

Projektą numatoma įgyvendinti per 3 metus, iš kurių projektavimo etapui bus skirta 16 mėnesių. Projektavimo kaina sieks 379 tūkst. Eur (įskaitant PVM). O viso projekto, į kurį įeina pastatų komplekso rekonstrukcija, interjero su baldais įrengimas, tvoros ir sklypo sutvarkymas, įgyvendinimo kaina planuojama 5,4 mln. Eur (įskaitant PVM).

Šiuo metu sostinės širdyje esantis Kirdiejų rūmų kompleksas, adresu Barboros Radvilaitės g. 4 ir 6, yra nenaudojamas.

Kirdiejų rumai

Sauliaus Žiūros nuotr.