Panevėžyje baigti Stasio Eidrigevičiaus menų centro rangos darbai

Stasio Eidrigevičiaus menų centras

Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.

„Mūsų siekiamybė, kad pasaulinio lygio, solidus, modernus „Stasys Museum“ taptų miesto simboliu, kuriame lankytųsi ne tik šalies gyventojai, bet ir iš užsienio atvykę svečiai, jau greitai virs realybe. Panevėžyje įsikūrę stiprias tradicijas turinčios kultūros institucijos, tad net neabejoju, kad muziejus dar labiau sustiprins šį kultūrinį vyksmą. Muziejaus veikla bus didelis šuolis į priekį, kuris dar labiau praturtins Panevėžio kultūrinį gyvenimą. Džiaugiamės ir drauge didžiuojamės, kad profesionalaus meno sklaida bus vystoma ir kitus Europos miestus pasieks iš Aukštaitijos sostinės“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Besikuriančiame muziejuje Stasio Eidrigevičiaus kūryba atsiskleidžia viskame. Pastato erdvinio rezultato kodas yra menininko išreikštas trijų žodžių raktas: paprastumas, logika ir fantazija. Remiantis šiomis dedamosiomis sukurtas tiek muziejaus eksterjeras, tiek interjeras. „Stasys Museum“ vidaus erdvės buvo planuojamos sekant pasaulines multifunkcinių menų centrų tendencijas, kurioms svarbu ne tik patalpų įvairovė, bet ir galimybė jas transformuoti. Daugiau nei 3700 kv. m. ploto pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Planuojama, jog čia bus eksponuojama ne tik menininko, kūrėjo Stasio Eidrigevičiaus dovanota miestui kūrinių kolekcija, bet ir kita modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos bei užsienio menininkų kūryba.

Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame įrengtas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame aukšte lankytojus pasitiks atvira erdvė su informacijos centro, meno knygyno zonomis. Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri, esant poreikiui bus pritaikoma įvairiems renginiams, edukacijoms, konferencijoms. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs SEMC administracija. Trečiasis pastato aukštas – nuolatinė Stasio Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta. Ketvirtojo SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių keičiamos parodos. Ekspozicijos erdvėse bus išlaikomas stilistinis vientisumas, būdingas pastatui – modernus minimalizmas ir monumentalumas. Nuo menų centro stogo atsiveria miesto panorama iš 30 m aukščio, čia sudaryta galimybė rengti sezonines ekspozicijas bei kamerinius renginius.