Kelyje Vilnius-Druskininkai pradeda veikti dvi 300 kW galios įkrovimo stotelės

Elektromobilių pakrovimo stotelė kelyje Vilnius Druskininkai

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros vystytoja „Eleport“ aktyviai vykdo įkrovimo tinklo plėtrą neaplenkdama Lietuvos regionų. Greta kelio Vilnius-Druskininkai esančiuose Valkininkuose pradeda veikti dvi naujos „Eleport“ sparčiojo įkrovimo stotelės. 300 kilovatų (kW) galios stotelėse vienu metu iš viso bus galima įkrauti tris elektromobilius.

„Labai vertiname galimybę prisidėti prie elektromobilių infrastruktūros plėtros šalia svarbiausių Lietuvos kelių. Kiekvienas šioje srityje įgyvendintas projektas yra svarbus, nes sparčiojo įkrovimo stotelės labai palengvina elektromobilių vairuotojų keliones. Be to, mūsų stotelėse elektromobiliai įkraunami naudojant tik žaliąją, 100 proc. iš atsinaujinančių išteklių gaminamą elektros energiją, taip sumažinant elektromobilio anglies dvideginio pėdsaką jo eksploatavimo laikotarpiu“, – kalba „Eleport“ vadovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse Kazys Pupinis.

„Eleport“ sparčiojo įkrovimo stotelės įrengtos Valkininkų miestelyje, įsikūrusiame greta magistralinio kelio Vilnius-Druskininkai. Šalia elektromobilių įkrovimo aikštelės netrukus pradės veikti kavinė ir poilsio zona.

Dvi Valkininkuose jau veikiančios stotelės turi tris sparčiojo įkrovimo jungtis, kurioms 300 kW galia paskirstoma dinamiškai. Įkraunant iškart tris elektromobilius vienai jungčiai bus perduodama mažiausiai 150 kW galia, o kitoms dviem padalinamas likęs pajėgumas. Prijungus tik vieną elektromobilį, maksimali įkrovimo galia sieks iki 240 kW.

Tarptautinio „Eleport“ tinklo įkrovimo stotelės jau veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Netrukus Kaune, prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ aikštelėje pradės veikti didžiausias Baltijos šalyse elektromobilių krovimo parkas, kuriame vienu metu galės krautis iki 80 elektromobilių. Anot K. Pupinio, bendrovė taip pat pradės montuoti ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir komerciniam transportui skirtas sparčiojo įkrovimo stoteles.