Bus skelbiamas naujas Nacionalinės koncertų salės rangos pirkimas

nacionalinės koncertų salės projekto vizualizacija

2023 m. spalio 7 d. paskelbtas Nacionalinės koncertų salės rangos konkursas dėl darbo projekto dalies rengimo ir statybos darbų įsigijimo bus skelbiamas iš naujo. Pirkimo vykdytojas, Vilniaus vystymo kompanija, naująjį rangos pirkimą planuoja skelbti dar šiais metais.

Nepaisant to, kad bus skelbiamas naujas rangos pirkimas, Nacionalinės koncertų salės statybos prasidės numatytu laiku  –  kitų metų II pusmetį, o pasirašytą rangos sutartį Vilniaus vystymo kompanijos atstovai planuoja laikyti rankose jau šią vasarą.

Pasak Vilniaus vystymo kompanijos vadovės Lauros Joffės, naujam pirkimui buvo pradėta ruoštis atlikus paskutinius akustinius bandymus, po kurių tapo aišku, kokius sprendinius reikia koreguoti.

„Kaip ir buvo tikėtasi, vienas didžiausių viešųjų pirkimų Lietuvoje, sulaukė didžiulio rinkos susidomėjimo. Šiam pirkimui atsakingai ruošėmės – vykdėme konsultacijas su rinka, rengiant pirkimo dokumentus konsultavomės su Viešųjų pirkimų tarnybos specialistais. Atsižvelgdami į pirkimo metu gautus tiekėjų klausimus ir atlikus paskutinius akustinio modelio testavimus nustatėme, kad reikalinga tikslinti pirkimo sąlygas ir projektinę dokumentaciją papildyti naujais sprendiniais, todėl pirkimą skelbsime iš naujo nedelsiant,“  –  teigia Vilniaus vystymo kompanijos vadovė.

Anot jos, ruošiami patikslinimai yra reikšmingi užtikrinant aukščiausius akustinius rodiklius ir turės teigiamą įtaką tiek konkurencijai, tiek salės kokybei.

Dėl projekto įgyvendinimo šių metų rugsėjo mėnesį pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir Kultūros ministerijos, įtvirtinęs šalių įsipareigojimą pastatyti Nacionalinę koncertų salę bei užtikrinti tęstinę jos veiklą.

Bendras Nacionalinės koncertų salės komplekso plotas sieks apie 24 tūkst. kv. metrų. Planuojama, kad Didžioji koncertų salė talpins iki 1,6 tūkst. klausytojų, ji bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams.

Daugiafunkcis meno centras bus statomas pagal tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios ispanų architektų studijos „Arquivio architects“ projektą. Nacionalinei koncertų salei iš viso numatyta 121 mln. Eur. Iš pradžių projektas bus finansuojamas Kultūros ministerijos ir savivaldybės, o pabaigtas valstybės lėšomis.