Daugeliui yra žinoma, kad turkio spalva yra kilusi nuo brangakmenio – turkis. Turkio spalva yra ne vienintelis pavyzdys, galima dar paminėti tokias spalvas ir barngakmenius kaip smaragdas ar malachitas. Galima teigti, kad turkio spalva yra mylėna su smaragdo žalios spalvos atspalviu, bet ji dažnai painiojama su žalsvai mėlyna spalva, kuri yra blyškesnė ir ryškesnė.
Turkio spalva asocijuojasi su jūra, skaidriu vandeniu ir dangumi. Tai gaivi ir šalta spalva, todėl puikiai tinka mažesnėse patalpose – suteikia gylio efektą. Ši spalva sukelia tik teigiamas ir ramias emocijas, tas skaidraus vandens ir dangaus atspalvis, dažnai primena atostogų prie jūros akimirkas. Nenuostabu, kad ši spava taip dažnai naudojama interjeruose, nes turkio spalvos interjeras suvokiamas kaip optimistiškas, draugiškas ir lengvas.
Ilgiausiai kasamas akmuo bei sukeliami turkio spalvos pojūčiai
Turkis yra ilgiausiai kasamas dekoratyvinis akmuo. Jis plačiai buvo naudojamas Kinijoje ir Persijoje, dažniausiai buvo naudojamas papuošalams bei interjero detalėms gaminti. Nuostabi šio akmens spalva atsiranda dėl jame esančios geležies ir vario derinio. Kuo daugiau geležies elementų turi akmuo, tuo jis ekologiškesnis ir vertingesnis. Turkis dėl savo spalvos dar buvo vadinamas dangaus akmeniu.
Turkio spalva, nors ir gyva ir suteikia energijos, yra priskiriama šaltų spalvų grupei. Taigi šios spalvos gaivus ir atpalaiduojantis poveikis, skatina kūrybiškumą bei vaizduotę. Turkio spalva padeda nusiraminti, todėl yra sakoma, kad interjeruose kur daug šios spalvos labai gerai jaučiasi kūribingi žmonės. Iš kitos pusės žmonėms kurie jaučia nerimą ir depresiją ši spalva nerekomenduojama.
Su kokiomis spalvomis derinti turkio spalvą?
Turkis, kaip ir mėlyna, yra gana universali interjero dizaino spalva. Šią spalvą tinkamomis proporcijomis derinant su kitomis spalvomis ji tiks beveik visiems interjerams.
Mėgstantiems jūrinius motyvus, turkio spalvą interjere rekomenduojama derinti su tamsiai mėlyna ir smėlio, baltos ir karmino raudonumo atspalviais. Kartu jie gali sukurti gražias kompozicijas su skaidriomis jūros spalvomis.
Jei interjere norite sužadinti rojaus salos charakterį, verta turkio spalvos sienų spalvą praturtinti auksinės smėlio spalvos bei ryškios žalios spalvos akcentais. Tokiame derinyje turkis atrodys linksmai ir optimistiškai.
Turkio spalvos sienos puikiai atrodo baltos, švelnios pilkos ir smėlio spalvos fone . Reikia pabrėžti, kad balta yra ta spalva, kuri puikiai dera su turkio spalva. Daugelis pasakys, kad balta spalva sukuria tobulą duetą su bet kokia spalva, tačiau balta spalva ypač suteikia turkiui ryškumo ir pabrėžia jo tonus. Šis duetas puikiai tiks praktiškai visuose kambariuose.
Kita vertus pilka ar tamsus grafitas taip pat gražiai atrodys derinamas su turkiu . Šių atspalvių derinys sukurs rafinuotesnį ir išraiškingesnį duetą. Šios dvi stiprios, dominuojančios spalvos puikiai tiks kambariuose, kurių savininkai yra savimi pasitikintys ir charakterio žmonės.
Taip pat turkio spalvą galima derinti prie pastelinių spalvų, kitų mėlynos ir žalios ar sidabro atspalvių. Su visomis paminėtomis spalvomis galima sukurti darnią kompoziciją, kurios dėka interjero dizainas atrodys gražiai.
Taip pat verta prisiminti, kad natūralios medienos spalvos puikiai atrodys ir turkio sienų fone, nesvarbu, ar svetainėje, ar kitame kambaryje. Tai natūralus derinys, kuris beveik visada veikia puikiai.
Prie turkio nederančios spalvos yra fuksija, neoniniai atspalviai, intensyvi oranžinė ir geltona. Tai nereiškia, kad jų apskritai negalima derinti tarpusavyje, bet toks spalvų derinys tiks tik labai specifiniams ir taip vadinamiems energingiems interjero sprendimams.
Turkio spalvos sienos
Turkio spalva kaip ir visos kitos ryškios spalvos geriausiai interjere atsiskleidžia ją derinant su ramiais tonais. Todėl nerekomenuojama turkio spalva išdažyti visų kambario sienų. Geriausias sprendimas turkio splavos dažus panaudoti bagrindiniai vienai sienai, kuri ir taps kambario akcentu.
Kaip jau minėjome turkio splava turi įvairių atspalvių, pasirinkus šviesesnius turkio splavos tonus, galite rizikuoti šia spalva išdažyti visas sienas. Pastelinė turkio spalva puikiai derės su natūraliais medžio spalvos baldais. Pilka arba smėlio spalvos sofa gražiai atrodys ryškesnių sienų fone.
Tokias kompozicijas galima papildyti ir mažesniais spalviniais akcentais, pavyzdžiui, geltonos ar laimo spalvos pagalvėlės. Tiek intensyvūs, tiek subtilūs rožinės spalvos atspalviai taip pat dera prie pastelinių turkio atspalvių.
Turkio spalvos baldai
Turkio spalvos sofa ar minkštas kampas taps svetainės akcentu, kuriame šeimos nariai galės leisti laiką. Renkantis tokios intensyvios spalvos minkštus baldus, atminkite, kad fonas, t.y., sienos turi būti ramių bei naturalių splavų.
Taip puikiai suderinsite spalvas ir neužgosite interjero. Turkio spalvos kėdės puikiai atrodo šviesių grindų bei sienų fone, kurios išryškina visą drąsesnio interjero grožį.
Turkio spalvos aksesuarai
Turkio spalvą taip pat galima gražiai išryškinti interjere su tinkamai parinktais aksesuarais. Mėlynos ir turkio spalvos interjero dekoracijos puikiai dera su šviesiais baldais. Turkio spalvos užuolaidos taip pat puikiai derės prie šviesių sienų bei grindų.
Turkio splalvos dėžės įvairiems smulkiems daiktams susidėti pagyvins paauglio kambario interjerą, šios splalvos anklodė gali būti viso miegamojo akcentu
Turkio spalva – prie kokio stiliaus ji derės?
Turkis yra tokia įdomi spalva, kad ją tikrai galima priderinti prie daugelio kambarių. Kalbant apie stilius, tai nėra taip paprasta. Viskas priklauso nuo jūsų vizijos. Dažniausi stiliai, kuriuose verta rinktis turkį, yra šie:
Modernus stilius – šiuo atveju dominuoja paprastumas ir tam tikras formų griežtumas, tačiau turkio akcentas su balta ir pilka spalvomis šio stiliaus interjeruose yra sėkmės receptas.
Skandinaviškas stilius – toks stilius pirmiausia pasižymi šviesiomis spalvomis, sukuriančiomis norimą subtilumą ir harmoniją. Gana įprasta praktika įvesti medinius pdailos elementus ar natūralaus medžio baldus. Pastelinio tono turkio spalva yra puikus įrankis pagyvinti paprastai kiek ramių tonų skandinaviškus interjerus.
Boho stilius – tai meninis stilius, kuris neatsisako spalvų. Šiame stiliuje turkio spalva gali būti dažniausiai naudojama pasitelkenta interjero dekoracijas ar namų tekstilę: pagalvės, lovatiesės, vazos, gėlių stovai ir užuolaidos. Kartu su smėlio spalva toks derinys atrodys puikiai.
Retro stilius – labai svarbu, kad visi elementai veiktų kartu. Vintažinis ar retro stiliui būdingi ryškūs bei stambus aksesuarai, tokie kaip turkio splavos minkštas fotelis ar kėdė.
Turkio spalvos interjerų idėjos: