Dvipusis ar vienpusis čiužinys?

Miegamasis, o konkrečiai lova yra vieta, kurioje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo. Ir ar tas laikas lygus geram poilsiui, labai dažnai priklauso nuo to ant kokio čiužinio miegam. Be čiužinio minkštumo, dydžio ir daugelių kitų parametrų galime rinktis ir dvipusį ar vienpusį čiūžinį.

Kas yra dvipusis čiužinys?

Tokie čiužiniai dar vadinami „apverčiamais“ ar „vartomais“ čiužiniais. Tai reiškia, kad galite miegoti ant abiejų čiužinio pusių, o ne tik vienoje pusėje, kaip ant standartinio čiužinio. Dvipusio čiužinio pusės gali skirtis tiek medžiaga, iš kurios jos pagamintos, tiek kietumo laipsniu. Ant vienos čiužinio pusės geriau yra miegoti žiemos metu ant kitos pusės vasaros metu. Pardavėjai paprastai dvipusių čiužinių puses taip ir vadina: „Žiema“ ir „Vasara“.

Dvipusis čiužinys – privalumai ir trūkumai

Dažniausia dvipusio čiužinio pusės yra skirtingo kietumo. Bet jei tai jūsų ne pirmas čiužinys ir labai aiškiai žinote koks čiužinio kietumas jums yra tinkamiausias, galite rinktis ir vienodo kietumo čiužinį. Tik reikia nepamiršti, kad čiužinio kietumas ir patogumas labai koreliuoja su jūsų svoriu. Paprastai geras čiužinys yra ne vienų metų pirkinys, o žmonių svoris kinta. Moterims čiužinio kietumo poreikis kinta nėštumo metu.

Dvipusis čiužinys turi dvi naudingas puses todėl jis būna gerokai storesnis nei standartinis čiužinys. Todėl nepamirškite įvertinti savo turimos ar planuojamos įsigyti lovos čiužinio „įleidimo“ gylio, nuo labai gali priklausyti kokiame aukštyje miegosite.

Verta paminėti, kad dvipusiai čiužiniai yra higieniškesni ir patvaresni. Keičiant čiužinio puses jis ne taip greitai išsigulės ir susidėvės. Vartant čiužinį dukart per metus, mažiau kaupsis bakterijos ar nešvarumai.

infografikas dvipusio ar vienpusio ciuzinio pasirinkimas

Vienpusis čiužinys – komfortas už priimtiną kainą

Vienpusiai čiužiniai yra labai populiarūs, nes yra pigesni nei dvipusiai čiužiniai. Jie taip pat turi mažiau sluoksnių, todėl yra žemesni ir tinka beveik visoms lovoms.

Jei dvipusius čiužinius vartome keičiant jų puses, norėdami ilgiau išlaikyti vienpusį čiužinį nesusigulėjusį ir prailginti jo tarnavimo laiką, gamintojai rekomenduoja reguliariai pasukti čiužinį 180 laipsnių kampu ir keisti galvos bei kojų padėtį. Dėl to vienpusiai čiužiniai ilgiau išlaikys savo savybes ir ne taip greitai susidėvės.

Kai kuriais atvejais dėl vėdinimo trūkumo čiužinio įdėkle gali kauptis dulkių erkutės ir bakterijos, o tai labai nepalanku, ypač alergiškiems žmonėms. Reikia pastebėti, kad vienpusis čiužinys dažniausiai yra žemesnis, nes gaminamas iš mažiau sluoksnių, o tai gali būti ir privalumas, ir trūkumas. Paprastai jei storas dvipusis čiužinys visoms lovoms netiks, o plonesnis vienpusis čiužinys tikrai tiks visoms lovoms.