2021 Butas nr. 1

Vilnius, Labdarių g.

Įsiminti

Techninė informacija

Plotas: 87 m²
Metai: 2021
Fotografijos: Simonas Linkevičius

BUTAS LABDARIŲ G. (Privataus interjero projektas Labdarių g.)

Projektas yra nuostabiame UNESCO pasaulio paveldo Vilniaus senamiesčio dalyje, todėl ir kurti jį buvo malonus iššūkis. Privalėjome gerbti šį palikimą ir istoriją nepaisant to, kad objektas yra naujai pastatytame name. Bendra objekto plotas ne mažas, tačiau šeimininkams tai būstas, skirtas poilsio savaitgaliams senamiestyje, o ne nuolatiniam gyvenimui, todėl ir poreikiai erdvių išplanavimui buvo orientuoti į jų gyvenimo būdą. Atviros erdvės tarp svetainės, valgomojo ir virtuvės tarsi baltas popieriaus lapas kėlė užsakovų lūkesčius namų funkcinėms zonoms taip projektą padarydamos įdomų ir sudėtingą – be fizinių sienų sukurti ir sujungti tris skirtingas zonas.

Iš šio uždavinio ir gimė interjero kulminacija – aktyviai žalios spalvos multiplikacinis individualiai projektuotas baldas – siena ir jungiantis, ir skiriantis skirtingas funkcines zonas. Balde paslėpti visi svarbiausi buities prietaisai, sandėliavimas (kas leidžia visas erdves išlaikyti optiškai lengvas ir neapkrautas) ir dirbtinio vėdinimo mechanizmai. Projekte siekta pabrėžti rafinuotą senamiesčio dvasia, bei sujungta seno matomo pro langus ir naujo funkcionalaus grožio sinergiją viename.

Namų interjero koncepciją jaučiame ir smulkiausiose dėtalėsė – senos fotomenininko A. Sutkaus istorines akimirkas fiksuojančiose didelio formato nuotraukos bei legendinės dainininkės Tinos Turner dvasia atspindinti art deco šviestuvų kolekcija Turner.