Kovo viduryje prasideda Nemenčinės plento rekonstrukcija

Nemenčinės plentas iš paukščio skrydžio

Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su įmone AB „Eurovia Lietuva“ dėl 6 kilometrų Nemenčinės plento nuo Kairėnų g. iki pat miesto ribos rekonstrukcijos. Gatvė bus išplatinta nuo dviejų iki keturių juostų. Tvarkymo darbai prasidės kovo viduryje, juos užbaigti planuojama 2026 pirmąjį pusmetį.

„Tai viena iš didžiausių Savivaldybės investicijų į gatvių kokybės gerinimą šiais metais. Šio itin svarbaus išvažiavimo kokybės gerinimas lems sklandesnį eismą ir sumažins avaringumą“, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Nemenčinės plentas – pagrindinis išvažiavimas iš Vilniaus Nemenčinės, Švenčionių kryptimi. Kadangi jis tik dviejų juostų ir lenkti lėčiau važiuojantį automobilį beveik nėra galimybės, gatvėje nuolat susidarydavo ilgos automobilių kolonos ir spūstys, įvykdavo nemažai avarijų. Prie gatvės nėra apšvietimo, dviračių takų.

Nemenčinės plente iš dviejų juostų bus išplatinta iki keturių, taip pat numatyta 2 metrų pločio skiriamoji juosta. Per visą gatvės ilgį bus nutiestas dvipusis dviračių takas.

Nemenčinės plento rekonstrukcija kainuos apie 26,18 mln. Eur. iš Savivaldybės ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Plente numatoma įrengti penkias šviesoforais reguliuojamas sankryžas ties Kairėnų, Balžio, Lakštingalos sodų, Antavilių, Antavilių Sodų 1-ąją gatvėmis. Ties Balžio gatve sankryža bus žiedinė. Ties Karačiūnų gatve bus įrengtas šviesoforas pėstiesiems. Ties Kairėnų, Karaliūnų ir Laurų gatvėmis bus įrengtos triukšmą slopinančios sienutės.

Darbai prasidės jau šį mėnesį ir truks daugiau nei metus. Numatoma darbų pabaiga – 2026 pirmas pusmetis. Rekonstrukcijos metu bus eismo ribojimų, bet eismas nebus visiškai uždarytas.