Kaune daugėja žaliųjų erdvių

Medžiai Kauno mieste

Kauno tarybos nariai vienbalsiai pritarė 15 žaliųjų erdvių įrašymui į miesto skverų sąrašą. Šį statusą gavo teritorijos Petrašiūnuose, Šančiuose, Kalniečiuose, Eiguliuose ir Žaliakalnyje. Rekreaciniai plotai bus išsaugoti ir pritaikyti kauniečių laisvalaikiui.

„Nuosekliai peržiūrime Kauno bendrąjį planą ir plečiame skverų sąrašą. Į jį įtraukiame naujus plotus miesto centre ir atokesniuose mikrorajonuose. Juos pritaikysime kauniečių poilsiui ir laisvalaikiui. Žalios erdvės yra skirtingo dydžio ir būklės – vienus skverus užteks papildyti mažąja architektūra, papuošti gėlynais, kitur galės atsirasti žaidimų bei sporto aikštelės, pėsčiųjų ir dviračių takai“, – apie planus pasakojo Aplinkos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak jos, skvero statusas leidžia žaliuosius plotus išsaugoti ir sutvarkyti pagal gyventojų, vietos bendruomenių poreikius. Tai ypač svarbu didėjant urbanizacijai, siekiant gerinti oro kokybę ir toliau žalinti miestą. Penkiolikos naujų skverų plotas varijuoja nuo 0,1 iki 1 hektaro.

Oficialiai skverais pripažintos penkios teritorijos Petrašiūnuose: Ekskavatorininkų g. 8, Giraitės g. 4A, M. Gimbutienės g. 13, R. Kalantos g. 137 ir T. Masiulio g. 14A.

Po tris naujus skverus turės Šančiai ir Žaliakalnis. Tai teritorijos prie šių adresų: A. Juozapavičius pr. 71 ir A. Juozapavičiaus pr. 139A, K. Petrausko g. 17A bei Archyvo g. 52, žali plotai M. Riomerio gatvėje prie 6 ir 10 numeriais pažymėtų pastatų, taip pat Lazūnų g. 15 ir Kampo g. 61.

Saugomo skvero statusą įgavo žalumos salelės Eiguliuose ties Ašigalio g. 23 bei Kleboniškyje, Viešios gatvėje. Likusios dvi teritorijos išsidėsčiusios Kalniečiuose – tarp S. Žukausko ir P. Plechavičiaus gatvių bei Ukmergės g. 9 ir 9A adresų.

Minėtuose plotuose bus vykdoma augalijos ir medžių apsauga, priežiūra ir būklės stebėsena, kai kur atsiras naujų gėlynų, kiti prie aplinkos derantys želdynai. Ateityje laukia ir didesni pokyčiai – suformavus sklypus, bus kuriamas takų tinklas ir įrengiama rekreacinė infrastruktūra.

„Daug kas pastebi, kad Kaunas yra žalias miestas. Tai ne tik gražūs žodžiai, bet ir stiprus įpareigojimas. Stengiamės jį pateisinti realiais darbais. Sutvarkytose gatvėse kasmet pasodinami tūkstančiai naujų medžių ir kitokių želdinių, dešimtimis atnaujinami parkai ir skverai. Siekiame, kad žalių erdvių būtų kuo daugiau ir kiekvienas kaunietis tuos jaukius plotus rastų kuo arčiau namų“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno mieste skverų statusą nuo šiol turi iš viso 63 teritorijos. Ateityje jį planuojama toliau pildyti vis naujomis teritorijomis.