Grigiškių Vokės bendruomenės iniciatyva Vokės pakrantėje pradėtas rengti 1 kilometro gamtos stebėjimo takas

Vyras ir žmona vaikšto miške

Iš Vilniaus centro viešuoju transportu pasiekiamas vienintelis miestas mieste monotoniško pramoninio miestelio rūbą siekia iškeisti tapti išskirtine vieta vaikščiojimo entuziastams. Grigiškių Vokės bendruomenės iniciatyva Vokės pakrantėje pradėtas rengti 1 kilometro gamtos stebėjimo takas.

„Nesutvarkytą ir apleistą Vokės upės pakrantę norėjosi paversti miestiečių aktyvaus laisvalaikio erdve sudarant galimybę čia būti ir judėjimo negalią turintiems asmenims bei tėveliams su vežimėliais. Nuo 2018-ųjų kartu su bendruomene brandiname idėją prie upės sukurti bendrą emocinę erdvę planuotiems ir neplanuotiems vilniečių susitikimams, lėtam santykiui su gyva aplinka“, – sako Salų seniūnaitė ir Vokės bendruomenės pirmininkė Daiva Sinkuvienė.

Pasak D. Sinkuvienės, Grigiškės – kompaktiška miesto dalis ir gali tapti vaikštomo miesto pavyzdžiu su įdomiais pėsčiųjų maršrutais, viešosiomis erdvėmis per ilgalaikį programavimą.

Skaitykite: Vilniuje nauja viešoji erdvė prie Saltoniškių verslo centro

Daiva Sinkuvienė džiaugiasi galėdama prisidėti prie savo gyvenamosios vietovės gyvenimo sąlygų gerinimo, problemų sprendimo ir bendruomenės dvasios palaikymo. Prieš 13 metų seniūnaite tapusi vilnietė sako, kad seniūnaičio, kaip tarpininko tarp seniūnijos ir aukštesnės valdžios, idėja yra labai gera.

„Būdama seniūnaite galiu stiprinti savo gyvenamąją vietovę, gerinti jos gyventojų gyvenimo sąlygas, padėti jausti gyventojams, kad jų balsas ir problemos yra išgirstos ir kad jie gali gauti pagalbą. Visuomet skatinu vietinius projektus ir gyventojų iniciatyvas bendruomenės gerovei“, – dalijasi kalbinta seniūnaitė bei kviečia teikti savo kandidatūras seniūnaičių neturinčių seniūnijų rinkimams.