Istorinė diena Molėtams: „Teltonika“ atidarė modernų technologijų centrą

Teltonikos stiklinis pastatas moletuose

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ penktadienį Molėtuose atidarė naująjį technologijų centrą. Beveik 11 tūkst. kv. metrų ploto pastatas, kuriame bus sukurta 500 darbo vietų, iškilo itin sparčiai – statybos prasidėjo šių metų pradžioje ir truko kiek daugiau nei 9 mėnesius. Įmonė šiam projektui skyrė 34 mln. eurų ir tai yra didžiausia verslo investicija per visą Molėtų istoriją.

Atidarymo šventės metu simbolinę atidarymo juostą kirpo apie 200 svečių, tarp kurių buvo naujojo centro darbuotojai, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos kariuomenės vadas – generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Molėtų r. savivaldybės meras Saulius Jauneika, pastato architektai, statytojai ir kt.

„Kalbėdami apie „Naujos kartos Lietuvos“ viziją, pabrėžiame esminės ekonominės transformacijos svarbą, žengiant link modernių, lanksčių, mokslo ir verslo bendradarbiavimu grįstų sprendimų. Norime būti ryžtingi, inovatyvūs ir stiprūs, kartu tikime, kad labai svarbūs yra Lietuvos regionai, kuriems būtina suteikti daugiau autonomijos, leisti atsiskleisti jų galimybėms, suteikti investicinius postūmius, kurie leistų veikti laisviau ir prisiimti atsakomybę. Neabejoju, kad „Teltonikos“ technologijų centras Molėtų krašte suteiks šiam regionui daugiau jėgos. Itin reikšminga ir tai, kad būtent lietuviško kapitalo įmonių grupė rodo pavyzdį užsienio investuotojams, drąsina juos investuoti Lietuvoje ir sklaido mitą, kad Rusijos brutali invazija į Ukrainą pavertė visą Rytų Europos regioną nesaugiu“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, padėkojusi Arvydui Paukščiui ir visai „Teltonikos“ įmonių grupei už vykdomus itin reikšmingus ir didelę pridėtinę vertę kuriančius projektus.

Technologijų centre veiks robotizuotos elektronikos prietaisų testavimo, surinkimo bei gamybinės linijos, taip pat įsikurs administraciniai ir gaminių projektavimo biurai, laboratorijos. Tai bus antrasis „Teltonikos“ gamybos padalinys, kuriame kas mėnesį bus galima pagaminti apie 500 tūkst. daiktų interneto prietaisų. Iki šiol vienintelė „Teltonikos“ produktų gamyklą veikė Vilniuje.

Taip pat skaitykite: Teltonikos“ technologijų centro projektas. Kita rangovų darbo pusė

„Lietuva kryptingai siekia ambicingo tikslo – iki 2024 metų padidinti išlaidas moksliniams tyrimams ir plėtrai iki 1,5 proc. BVP. Investuodami į mokslinę raidą, galime sukurti daugiau gerai apmokamų darbo vietų, pritraukti daugiau investicijų į mūsų šalį ir garsinti jos vardą. Tai naujas Lietuvos ekonomikos raidos etapas, o „Teltonika“ yra viena iš įmonių, kuri yra priešaky šių pokyčių. Dėkoju įmonei už investicijas ir linkiu sėkmingai įgyvendinti visus 14 investicinių projektų mūsų šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Technologijų centre, kurio vadovu tapo ilgametis „Teltonikos“ darbuotojas Paulius Rutkauskas, jau įsidarbino apie 150 darbuotojų, dauguma jų – iš Molėtų ir aplinkinių miestų. Iki atidarymo likus keliems mėnesiams, jie turėjo galimybę įgyti reikiamų įgūdžių „Teltonika EMS“ gamykloje Vilniuje ir ten susipažinti su įmonės veikla bei darbo ypatumais. Darbuotojams buvo apmokamos kelionės į Vilnių ir atgal, rengiami mokymai bei suteikiama visokeriopa pagalba. Per kelerius metus technologijų centro darbuotojų skaičius išaugs iki 500 ir „Teltonika“ bus didžiausias darbdavys Molėtuose.

„Tai išties istorinė diena Molėtams – atidarome technologijų centrą, kuriame Molėtų krašto ir aplinkinių rajonų gyventojams sukursime tokias pat darbo sąlygas, kokias siūlome ir Vilniuje dirbantiems šios įmonės specialistams. Tikiu, kad Molėtams suteiksime didžiulį impulsą ir paskatinsime esminius pokyčius – molėtiškiams nebesinorės išvažiuoti vien tik dėl didesnio uždarbio, pritrauksime daugiau jaunų šeimų, o Molėtai ateityje bus žinomi kaip aukštųjų technologijų miestas“, – sako įmonių grupės „Teltonika“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

Technologijų centras veiklą pradeda turėdamas 2 gamybos linijas, vėliau gamybos įranga bus išplėsta. Iš pradžių „Teltonika“ Molėtuose gamins 4G ir 5G maršrutizatorius ir elektromobilių įkrovimo stoteles „TeltoCharge“. Netolimoje ateityje Molėtuose bus gaminami ir modernūs telemedicinos prietaisai, tarp jų – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai ir prieširdžių virpėjimus atpažįstantys išmanūs laikrodžiai. Molėtuose gaminami produktai bus eksportuojami į daugiau nei 160 pasaulio šalių rinkas, kuriose parduodama „Teltonikos“ produkcija.

Technologijų centras Molėtuose atliks ir socialinį vaidmenį – tikimasi, kad savo veikla jis paskatins daugiau žmonių rinktis inžinerinio profilio specialybes, o jaunimą – domėtis tiksliaisiais mokslais. Čia veiks mokymų erdvė, kurioje vyks reguliarūs edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir jaunimui, siekiant juos geriau supažindinti su aukštosiomis technologijomis ir inžinerinėmis naujovėmis. Dar viena svarbi naujiena molėtiškiams ir miesto svečiams – naujajame „Teltonikos“ technologijų centre įsikurs restoranas „Atradimai“.

Pastačiusi technologijų centrą Molėtuose „Teltonika“ įgyvendino pirmąjį iš 14 investicinių projektų, kurie suplanuoti šiam dešimtmečiui. „Teltonika“ iki 2030 m. planuoja investuoti 3,7 mlrd. eurų, kurie bus skirti technologijų parkų Vilniuje ir Kaune statyboms, biurams, elektronikos gamyklų, plastiko ir mechanikos gamyklos, spausdintinio montažo plokščių gamyklos, technologinės pakraipos mokyklos ir darželio statyboms ir kt., o didžiausia dalis planuojamų investicijų bus skirta sukurti puslaidininkių lustų pramonę Lietuvoje.

Apie „Teltoniką“:

„Teltonika“ yra sparčiai auganti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė, turinti daugiau nei 2500 darbuotojų ir 31 biurą visame pasaulyje. Naujausios „Teltonikos“ technologijos ir didelė projektavimo ir gamybos patirtis padeda gaminti aukštos kokybės ir saugius daiktų interneto prietaisus. Įmonė didžiuojasi Lietuvoje pagamintais unikaliais daiktų interneto produktais ir siekia tapti pasauline lydere kuriant ir gaminant unikalius daiktų interneto sprendimus, padedančius žmonėms visame pasaulyje. Modernioje gamykloje Vilniuje „Teltonika“ jau pagamino daugiau kaip 20 mln. daiktų interneto įrenginių.