Išduotas statybų leidimas skvero Pilaitėje įrengimui

Naujo skvero pilaiteje projektas

Su gyventojais kurtas Pilaitės viešosios erdvės sutvarkymo projektas pasistūmėjo į priekį – išduotas statybą leidžiantis dokumentas. Skvere planuojama įrengti sporto aikšteles, bendruomenės renginių vietą ir kokybiškam gyventojų poilsiui pritaikytas erdves.

ID Vilnius“ (buv. „Vilniaus planas“) projektuotojų kurtas skvero projektas planuojamas įgyvendinti 0,6 ha valstybinės žemės sklype tarp I. Simonaitytės ir M. Jankaus gatvių. Projekto vadovai: Lolita Vileikienė, Audronė Alūzienė, architektė – Sima Balčiūtė.

Šiuo metu didžioji dalis teritorijos – plyna, be medžių, veja ištrypta, dalyje teritorijos gyventojai savo iniciatyva pasodino žemaūgių pušelių.

Ši vieta gyventojams labai svarbi. Teritoriją iš visų pusių supa daugiabučiai gyvenamieji namai, prie kurių nėra kokybiškų erdvių poilsiui. Nors jokios infrastruktūros nėra, skvere vyksta bendruomenės šventės, sporto užsiėmimai, ant ištryptos žolės vaikai žaidžia futbolą.

Prieš keletą metų vyko susitikimai su gyventojais, klausta jų nuomonės, ko jie norėtų skvere, vėliau pristatytas ir pats projektas.

Pagal gyventojų pageidavimus skvere suprojektuota nemažai vietos aktyvioms veikloms: bus krepšinio, teniso ir tinklinio aikštelės, mini futbolo aikštė. Sporto aikštelės bus aptvertos, o nuo gyvenamųjų namų – atskirtos želdynų masyvu.

Centrinė ir vakarinė skvero dalis numatyta įvairiai veiklai. Čia bus poilsio zona su refleksologiniu (pėdas masažuojančiu) taku. Pietinė dalyje bus palikta pieva, aplink ją – pėsčiųjų takas ir želdiniai, slopinantys nuo gatvės kylantį triukšmą. Didžioji pievelė skiriama bendruomenės renginiams ir aktyviai ar pasyviai rekreacinei veiklai ant žolės. Greta pievos sodinama eglutė, skirta puošti žiemos švenčių metu, įrengiama elektros jungtis, taip pat suolai, informacinis stendas. Skvere numatytas ir apšvietimas.

Esamos pušelėmis apsodintos poilsio aikštelės bus pritaikomos jaukių susitikimų, nedidelių renginių, stalo žaidimų, piknikų, gimnastikos erdvėms. Vaikų žaidimų aikštelė įrengiama centrinėje skvero dalyje: pakankamai toli nuo gatvės, kad vaikai neišbėgtų į gatvę, taip pat matoma iš suaugusiems skirtų poilsio, susitikimų, gimnastikos erdvių. Šiaurinės skvero dalies pagrindinis akcentas – iš dalies apželdinta smėlio kopa, kurianti ypatingą smėlynų atmosferą.

Naujojo skvero Pilaitėje vieta iš paukščio skrydžio

Skvero vieta

Kadangi Pilaitėje daugelis gatvių vadinama su Mažąja Lietuva susijusiais vardais, vienas iš naujojo skvero pavadinimo variantų – Mažosios Lietuvos.

Atitinkamai parinkti ir medžiai, krūmai ir žolynai. Skvere bus pasodintos pušys, beržai, šeivamedžiai, pajūriniai gluosniai, kalninės pušys, taip pat žolynai: smiltlendrės, rugiaveidės, eraičinai ir kt.

Į šią viešąją erdvę investuos Vilniaus savivaldybė. Planuojama, kad sutvarkyti skverą kainuos apie 906 tūkst. Eur. Rangos darbai numatomi ateinančiais metais.

Be šio skvero Savivaldybė planuoja Pilaitėje įrengti dar dvi viešąsias erdves: skverą prie šv. Juozapo bažnyčios ir skverą tarp Karaliaučiaus ir Varnės gatvių. Abejoms teritorijoms šiuo metu vykdomi projektavimo darbai. Viešosios erdvės prie Juozapo bažnyčios projektas rengiamas parapijos lėšomis, teritorijos tarp Karaliaučiaus ir Varnės gatvių sutvarkymas projektuojamas bendruomenės lėšomis, o abiejų įrengimu rūpinsis miesto Savivaldybė.