Atnaujintas muitinės įstaigų pastatas Kaune elektrą gaminsis pats

Muitinės departemento pastatas

Turto bankas užbaigė Kauno teritorinės muitinės ir Muitinės departamento pastato atnaujinimo projektą. Pastatas ne tik tapo šiuolaikiškesnis ir itin taupus, bet ir pats apsirūpins atsinaujinančia saulės energija. Negana to, čia esančių pastatų komplekso stogai ateityje tarnaus kaip nuotolinis saulės parkas kitiems Turto banko valdomiems objektams.

Jovarų g. 3, Kaune esančiame komplekse, kuriame įsikūrę įvairios muitinės įstaigos, buvo modernizuojamas vienas – beveik 2 tūkst. kv. m ploto pastatas. Iki tol žemiausios energinės klasės pastatas, įgyvendinus projektą, pasiekė net A klasę, o galutinės energijos sąnaudos mažės apie 65 proc.

Šio pastatų komplekso stogai buvo itin dėkingi saulės elektrinėms įrengti. Ant modernizuojamo pastato stogo veiks 45 kW galios elektrinė, kuria naudosis pats pastatas ir pilnai apsirūpins atsinaujinančia saulės energija.

Ant greta esančio pastato stogo jau pavasarį bus sumontuota net 187 kW elektrinė, kuri tarnaus kaip nuotolinis saulės parkas kitiems Turto banko valdomiems pastatams. Abi dalys kartu per metus sugeneruos apie 215 MWh elektros energijos.

„Statinys tapo ne tik ekonomiškas, bet ir šiuolaikiškas, patogus čia dirbantiems ir besilankantiems žmonėms, pritaikytas individualių poreikių turintiems asmenims, įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, saulės jėgainė ant stogo – tai papildoma vertė mūsų klientams, kurią kuriame įgyvendindami panašius projektus visoje šalyje“, – teigia Ernestas Česokas, laikinasis Turto banko vadovas.

Atnaujinimo projekto metu pastatas buvo apšiltintas, modernizuota apšvietimo sistema, pakeisti langai, atnaujinti inžineriniai tinklai, dalis patalpų perplanuota, atliktas remontas.

Kartu sutvarkytos ir pastato prieigos: suformuoti pėsčiųjų takai, išasfaltuota automobilių parkavimo aikštelė, kurioje įrengtos papildomos vietos ir elektromobilių įkrovimo stotelė.

„Darbo aplinka labai svarbi žmogui, nes joje praleidžiame didžiąją dalį savo darbingo laiko. Džiugu, kad naujai renovuotame pastate užtikrinamos sąlygos saugiam ir produktyviam darbui. Šiame projekte labiausiai džiaugiamės galutiniu rezultatu – pagerintomis muitinės darbuotojų darbo sąlygomis,“ – teigia Vilius Raginis, Kauno teritorinės muitinės direktorius.

Bendra šio atnaujinimo projekto darbų vertė siekė 4 mln. eurų. Darbus atliko bendrovė „Infes“. Projektas finansuojamas Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis.

Šiuo metu taip pat baigiamas A. Juozapavičiaus pr. 57, Kaune esančio 3,9 tūkst. kv. m ploto pastato atnaujinimo projektas. Jį įgyvendinus, pastate įsikurs net 6 valstybės įstaigų – Lietuvos transporto saugos administracijos, Migracijos departamento, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės augalininkystės tarnybos ir Turto banko padaliniai.

Turto bankas Kaune iš viso valdo beveik 63 tūkst. kv. m ploto valstybei priklausančio administracinės paskirties turto. Per artimiausius 10 metų valdomą portfelį planuojama sumažinti trečdaliu – iki 43 tūkst. kv. m.