2023 Butas nr. 1

Įsiminti

Techninė informacija

Plotas: 67 m²
Metai: 2023
Fotografijos: Mona Avik

Švelnus senamiesčio buto interjeras. Šis unikalus pastatas randasi Vilniaus senamiestyje ir netgi yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 2020 metais jis renovuojamas ir pritaikomas gyvenamajai paskirčiai, deja ši konversija išsaugo labai nedaug istorinių detalių pastato viduje.

Buto viduje į akis iškart krito nauji autentiškų skirsnių langai, bei arkos aplink juos. Tad vienas pirmų sprendimų buvo nuvalyti ir išsaugoti autentišką arkinį plytų mūrą. Langus norėjosi kuo labiau pabrėžti, tad prie jų priderinome minimalistines itin plonas baltas palanges. Privatumas buvo svarbus faktorius, tad norėdami stipriai neuždengti langų radome unikalų sprendimą – smart plėvelę, kuri leidžia pamatinti ar išskaidrinti stiklą vieno mygtuko paspaudimu.

Iššūkių kėlusi duotybė – tai buto geometrija, dėl kurios teko nemažai pasukti galvą. Norėjosi kuo aiškesnių kambarių formų, dėl ko teko koreguoti buto pertvarų vietas, bei durų angas, kurių aukščius suvienodinome su nešančios pertvaros durų anga. Nors erdvės ir turėjo nemažai aukščio, 2020 metų renovacijos metu įvestos papildomos pastato konstrukcijos, sukūrė keletą keistų erdvės peraukštėjimų. Kiek įmanoma švaresnė lubų geometrija, neprarandant daug aukščio ir neuždengiant unikalių plytų arkų taip pat tapo vienu iš šios erdvės iššūkių.

Pagrindinis šio interjero tikslas – sukurti lengvumo ir šviesos pojūtį. Dėl gilių langų angų ir jų orientacijos į šiaurės rytus, erdvėje trūko tiesioginės saulės, tad situacijai subalansuoti pasirinkome labai šviesią spalvų paletę. Foninę tekstūrą interjerui suteikė molio tinkas visose buto erdvėse atsidūręs ne tik ant sienų, o ir ant lubų. Butui įsikūrusiam senamiestyje ąžuolinis ševrono parketas atrodė, kaip natūralus pasirinkimas. Ąžuolo lukštu dengti baldai sukurti specialiai šio buto erdvėms, natūraliai dera prie grindų ir atneša daug šilumos visam interjerui.

Buto savininkė – juvelyrė turinti išskirtinį skonį. Dirbant kartu kūrėme šio interjero proporcijų harmoniją derinant sunkius ir grakščius elementus. Jos meilė nerūdijančiam plienui ir travertino akmeniui paskatino panaudoti šias unikalias interjero medžiagas. O jos potraukis skandinaviškiems baldams leido mums pritaikyti modernų ir minimalistinį interjero stilių visose buto erdvėse.